m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

VI NOC Z ANDERSENEM

 

Z 4 na 5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Bąkowicach po raz szósty miała miejsce NOC Z ANDERSENEM – impreza czytelnicza dla dzieci organizowana dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W projekcie „Noc z Andersenem”, zapoczątkowanym w 2000 roku w czeskich bibliotekach, nasza szkoła bierze udział od roku 2009,  organizując jedno z największych i najatrakcyjniejszych nocnych spotkań dla dzieci, którego motywem przewodnim są bajki i baśnie. Każdego roku w imprezie bierze udział większość uczniów klas I – III oraz wszyscy uczniowie klas starszych.

Impreza rozpoczęła się od powitania i zakwaterowania uczestników w sali gimnastycznej szkoły. Potem było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Po kolacji wielkie czytanie baśni rozpoczęły nasze byłe uczennice – Karolina Gruszczyńska i Anna Terlecka. Po nich baśnie czytała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Groblica oraz wychowawcy klas, Panie: Mariola Piwowarczyk i Aneta Garkut. Na zakończenie, baśnie do poduszki czytali uczniowie naszej szkoły: Anita Malarz, Kamil Karcz, Dagmara Więckowska, Julia Groblica, Daniel Harasimczuk i Dawid Warzocha. W przerwie czytania, o północy – niespodzianka(!!!) – dostarczono smaczną pizzę z Restauracji Świerczów. Po zakończeniu czytania i długich nocnych rozmowach zasnęliśmy o godzinie 4.00. Rano, po uporządkowaniu sali, zjedliśmy wspólne śniadanie przygotowanie przez dziewczęta z klasy VI i niewyspani, ale z uśmiechami na twarzach i zamiarem powtórzenia w przyszłym roku tej imprezy, rozeszliśmy się do domów.

Organizatorzy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach składają serdeczne podziękowania dla Pana Jarosława Żołnowskiego – „Restauracja Świerczów”, za ufundowanie pysznej pizzy dla wszystkich uczestników. Dziękujemy!!!

 

dyrektor szkoły – Cezary Zając

wstecz